Sarah Sanders CALLS OUT CNN And Jim Acosta For Trying To Blame Trump For Recent Attacks Today Sarah Sanders press briefing during white house press briefing today and white house briefing and white house press [More]
“Hillary Clinton’s The One Who Said You Can’t Be Civil” Sarah Sanders OWNS Fake News Reporter Today Sarah Sanders press briefing during white house press briefing today and white house briefing and white house press [More]
Qendra Shëndetësore në Zhabjak në Rrogozhinë duhet t’u jepte ndihmë mjekësore më shumë se 1800 banorëve, por godina është kthyer në një gërmadhë. Banorët ose kërkojnë ndihmë në shtëpi duke paguar para ose shkojnë në [More]
Një grua nga Kosova, e cila kishte shkuar në Elbasan për llixha ka humbur jetën. Kurse bashkëshorti i saj është në gjendje të rëndë. Burrë e grua ishin akomoduar në një hotel pranë Llixhave. Në [More]
Partia demokratike akuzon kryebashkiakun Vangjush Dako se ka shpërblyer anëtarët e bandave kriminale, të cilët kanë mbledhur vota për të dhe Edi Ramën, duke i ofruar pasuri, lehtësira dhe pushtet në Durrës. Të gjitha të [More]
Nënkryetarja e komisionit të ekonomisë, demokratja Jorida Tabaku akuzoi kryeministrin Rama për tenderin, sipas saj korruptiv, në favor të kompanisë kroate, që u shpall fituese për menaxhimin e faturimit të bizneseve. Tenderi i fituar nga [More]
Turin e dëgjesave publike kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, e ndali në zonën e Laprakës. Banorëve që para pak ditësh dolën në protestë iu tha se fusha e sportit do t’u mbetet atyre, [More]
If you are from Australia then you need to watch this video !! Pt 2 tonight will pick up where part 1 stopped last night . . Part one is here www.youtube.com/watch?v=QcQBYMAqyPk 60 Minutes: Greenpeace [More]
Right now across the globe there are 100-million cars fitted with airbags that instead of saving lives, could kill. They are the time bombs made by Takata, a company so greedy it wilfully put profits [More]
A different form of eating disorder – Orthorexia nervosa – is on the rise due to the impact of social media. It involves a fixation on “clean living” which can quickly spiral into full blown [More]