Serbia në gjendje alarmi para formimit të ushtrisë së Kosovës. Presidenti serb, Aleksandër Vucic, të paktën në tri evente të ndryshme ka çështje duke akuzuar Kosovën se është duke vendosur rajonin në rrezik. Presidenti serb, [More]
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur rektorët dhe dekanët e universiteteve në lidhje me 8 kërkesat e studentëve protestues. Me tone kritike dhe llogaridhënieje kreu i qeverisë tha se duhet të rishikohet ligji për autonominë universitare, [More]
Australia has one of the highest population growth rates in the world and our cities’ infrastructure is struggling to keep up. The ABC’s Carrington Clark explains the economic reasons why governments and big business benefit [More]
I ftuar në studion e ABC News me gazetaren Juli Xhokaxhi ishte drejtori i Klan Plus Mentor Kikia. Një reagim mbi diskutimin e kryeministrit Edi Rama në takimin me rektorët dhe dekanët e universiteteve. Kikia: [More]
Studentët për natën e 3-të radhazi vazhdojnë protestën. Tashmë ata janë të qartë se të gjithë së bashku do të kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave para Kryeministrisë. Ata shprehen për ABC News se janë të [More]
Sipas MeteoAlb 14 dhejtor: Orët e para të ditës paraqiten me vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin, më të dendura në rajonin Jugor – Juglindor. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në kushte [More]
Lanny Davis, advisor to former Donald Trump Attorney Michael Cohen, speaks to ABC’s George Stephanopoulos on Cohen’s sentence and what comes next.
– The View December 12, 2018 [FULL] | The View ABC News 12/12/18 – #FoxNewsToday,#TheView,#TheViewABC,#BreakingNews —————————————————————————– – Please leave a channel subscription to help us achieve 100.000 subscriptions as soon as possible Registration link : [More]
American News Government, politics, education, health, the environment, economics, business, fashion and entertainment, as well as sports events and many different news
American News Government, politics, education, health, the environment, economics, business, fashion and entertainment, as well as sports events and many different news