The View November 8, 2018 | The View ABC News 11/8/18
Me thirrje nacionaliste dhe antishqiptare është përcjellë për në banesën e fundit ekstremisti grek Kostandinos Kacifas. Gjatë ceremonisë në fshatin Bularat të Gjirokastrës, nuk u shënuan incidente dhe policia ishte angazhuar për të monitoruar të [More]
Survivors of the mass shooting in Thousand Oaks, CA, speak about what happened when a gunman fatally shot 12 people. SUBSCRIBE to ABC NEWS: www.youtube.com/ABCNews/ Watch More on abcnews.go.com/ LIKE ABC News on FACEBOOK www.facebook.com/abcnews [More]
Një 33 vjeçar dhe vajza e tij 6 vjeçe kanë humbur jetën në një aksident tragjik në unazën e qytetit të Korçës.  Ata u goditën në trotuar nga një makinë që ishte përplasur më parë [More]
Kryeministri Rama shperndau disa tesera partie gjatë një aktiviteti në Lezhë për anëtarësimet e reja në PS. Nuk munguan as batutat e kryeministrit me të rinjtë. Është radha e lezhianëve të marrin një teserë partie. [More]
Partia Demokratike ka përsëritur edhe sot qëndrimin e saj të njohur se prokuroria duhet të arrestoje kryebashkiakun e Durrësit Vangjus Dako. Deputeti Enkelejd Alibeaj tha se tashmë ekzistojnë provat e bashkëpunimit të Dakos për blerjen [More]
The latest politics headlines from Washington, DC. SUBSCRIBE to ABC NEWS: www.youtube.com/ABCNews/ Watch More on abcnews.go.com/ LIKE ABC News on FACEBOOK www.facebook.com/abcnews FOLLOW ABC News on TWITTER: twitter.com/abc GOOD MORNING AMERICA’S HOMEPAGE: www.goodmorningamerica.com/
Redistricting will no longer be in the hands of state legislators as voters passed Proposal 2 during the Midterm elections on Tuesday, ABC News projects.
The president delivers remarks after Republicans gain seats in the Senate and Democrats take control of the house. SUBSCRIBE to ABC NEWS: www.youtube.com/ABCNews/ Watch More on abcnews.go.com/ LIKE ABC News on FACEBOOK www.facebook.com/abcnews FOLLOW ABC [More]