Alarmi per tritol, Forcat Xheniere nuk gjejne gje | ABC News Albania

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Shiritat e perimetrit të sigurisë u mbajtën për pesë orë. Në makinë dyshohej se kishte eksploziv dhe Policia e Vlorës kërkoi ndihmën e forcave xheniere të Tiranës.
Pronari i mjetit është Gazmir Merkaj një ish i dënuar për grabitje.

Pas më shumë se një orë kontrolli, Forcat Xheniere nuk gjetën eksploziv dhe dolën me konkluzionin se alarmi ishte fals. Mjeti ndodhej i parkuar në afërsi të Drejtorisë së Policisë së Vlorës ne lagjen “Kushtrimi”.
Vetë Merkaj gjatë natës ishte ndaluar për armëmbajtje pa leje në Policinë e Fierit. Ai u tha policëve që po shkonte vetë tek ata pasi do denonconte se brenda në “BMW” mund ti kishin vendosur eksploziv.
Në dëshminë e parë ai ka thënë se kishte vërejtur levizje të dyshimta në shtëpi dhe pranë makinës së tij, ndaj dhe ishte i armatosur./abcnews.al

Comments

Write a comment

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: